  • Mfr # 330-V72-BW-3CAR
  • Zoro # G711116691
/ea
See details
Key Features
Width
72" Double
Height
34.2 inch
Material
Yellow Poplar, Plywood Panels
Finish
Bright White
Depth
23.5 inch
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
330-V72-BW-3CAR
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Width
72" Double
Height
34.2 inch
Depth
23.5 inch
Details
Material
Yellow Poplar, Plywood Panels
Finish
Bright White
Hardware Finish
Champagne Brass
Shape
Rectangular
Countertop Material
Carrara Marble
Description
The beautiful Breckenridge Vanity 72in Single Vanity in a Bright White finish features round Champagne Brass knobs that perfectly complement the clean look of this cabinet. A range of six uniquely scaled drawers and a removable Bamboo organizer tray provide generous and convenient storage. Two faux-drawer style doors open up to adjustable height shelving and a dual-power USB outlet. The integrated lower shelf offers extra storage and completes the look of the cabinet. The 3 CM natural Carrara marble top complements the Bright White finish on the vanity.