  • Mfr # 157-V36-SBR-3ENC
  • Zoro # G411117851
Width
36" Single
Height
34.0 inch
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
157-V36-SBR-3ENC
Width
36" Single
Height
34.0 inch
Depth
23.5 inch
Finish
Saddle Brown
Countertop Material
Ethereal Noctis Quartz
Description
The Bristol 36in Saddle Brown Single Vanity features a full plinth base, also known as a toe kick or pedestal base. This wraparound base allows for quick clean ups. This vanity is complimented by Satin Nickel door and drawer pulls, along with an optional wood backsplash. The look is completed with a 3 CM eased edge Ethereal Noctis Silestone Quartz top and one white ceramic rectangular sink.