  • Mfr # 157-V72-SBR-3WZ
  • Zoro # G311116732
/ea
Key Features
Width
72" Double
Height
34.0 inch
Depth
23.5 inch
Hardware Finish
Satin Nickel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
157-V72-SBR-3WZ
Width
72" Double
Height
34.0 inch
Depth
23.5 inch
Finish
Saddle Brown
Countertop Material
White Zeus Quartz
Description
The Bristol 72in Saddle Brown Double Vanity features a full plinth base, also known as a toe kick or pedestal base. This wraparound base allows for quick clean ups. This vanity is complimented by Satin Nickel door and drawer pulls, along with an optional wood backsplash. The look is completed with a 3 CM eased edge White Zeus Silestone Quartz top and one white ceramic rectangular sink.