  • Mfr # 650-V36-VBL-3CAR
  • Zoro # G611116425
Width
36" Single
Height
34.0 inch
Depth
23.5 inch
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
650-V36-VBL-3CAR
Width
36" Single
Height
34.0 inch
Depth
23.5 inch
Finish
Victory Blue
Countertop Material
Carrara Marble
Description
The Brittany 36in Victory Blue Single Vanity by James Martin Vanities features classic details that bridge both traditional and transitional styles. This beautiful piece of furniture includes one hide-away tip-out, top row drawer plus two full-depth side drawers, one of which is double-height for storage of taller items. This cabinet also has one door, which conceals an interior shelf for ample storage.Hand crafted in yellow poplar solids and yellow poplar veneers with Satin Nickel hardware. Matching wood backsplash is included. The look is completed with a 3 CM eased edge Carrara Marble top and white ceramic rectangular sink.