  • Mfr # 650-V48-M-BNM
  • Zoro # G911115791
/ea
Key Features
Body Material
Yellow Poplar, Plywood Panels
Height (In.)
32.8 in
Depth (In.)
23 in
Number of Shelves
1
Number of Doors
1
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
650-V48-M-BNM
Dimensions
Width (In.)
48" Single
Height (In.)
32.8 in
Depth (In.)
23 in
Details
Body Material
Yellow Poplar, Plywood Panels
Finish
Burnished Mahogany
Number of Shelves
Number of Doors
Number of Drawers
7
Includes
Vanity cabinet only
Description
The Brittany 48in Burnished Mahogany Single Vanity by James Martin Vanities features classic details that bridge both traditional and transitional styles. This beautiful piece of furniture includes one hide-away top row tip-out drawer, plus six full-depth drawers, two of which are double-height for storage of taller items.This cabinet also has one door, which conceals an interior shelf, for ample storage. Hand crafted in yellow poplar solids and yellow poplar veneers with Satin Nickel hardware. Matching wood backsplash is included.