  • Mfr # 650-V48-SC-3WZ
  • Zoro # G011117343
Width
48" Single
Height
33.8 inch
Depth
23.5 inch
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
650-V48-SC-3WZ
Width
48" Single
Height
33.8 inch
Depth
23.5 inch
Finish
Smokey Celadon
Countertop Material
White Zeus Quartz
Description
The Smokey Celadon finish on the 48in Brittany Vanity adds a refreshing, natural element to any bathroom space. This moody, yet muted green, with subtle blue and grey undertones, brings the rich, timeless details of the Brittany collection to life. The 48in cabinet, with decorative wood backsplash, features optimal organization with one hide-away tip-out drawer plus six side drawers, two of which are double height for storing taller items. This cabinet also has one door, which conceals an interior shelf. All drawers are lined with an aluminum laminate surface for easy cleaning and are equipped with undermount soft-close slides. The bright, crisp White Zeus 3 CM Silestone Quartz top adds a beautiful finishing touch. All of our 3 CM tops include a porcelain undermount sink.