  • Mfr # 650-V60D-SC-3CSP
  • Zoro # G211116740
/ea
See details
Key Features
Width
60" Double
Height
33.8 inch
Depth
23.5 inch
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
650-V60D-SC-3CSP
Width
60" Double
Height
33.8 inch
Depth
23.5 inch
Finish
Smokey Celadon
Countertop Material
Charcoal Soapstone Quartz
Description
The Smokey Celadon finish on the 60in Brittany Double Vanity Brittany Vanity adds a refreshing, natural element to any bathroom space. This moody, yet muted green, with subtle blue and grey undertones, brings the rich, timeless details of the Brittany collection to life. The 60in Brittany Double Vanity Cabinet, with decorative wood backsplash, features optimal organization with two hide-away tip-out drawers plus four center drawers. This cabinet also has two doors, each concealing an interior shelf. All drawers are lined with an aluminum laminate surface for easy cleaning and are equipped with undermount soft-close slides. The dark, rich contrast of the Charcoal Soapstone 3 CM Silestone Quartz top plays beautifully against the Smokey Celadon finish. All of our 3 CM tops include a porcelain undermount sink.