  • Mfr # 650-V72-SC-3WZ
  • Zoro # G911116965
Width
72" Double
Height
33.8 inch
Depth
23.5 inch
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
650-V72-SC-3WZ
Width
72" Double
Height
33.8 inch
Depth
23.5 inch
Finish
Smokey Celadon
Countertop Material
White Zeus Quartz
Description
The Smokey Celadon finish on the 72in Brittany Vanity adds a refreshing, natural element to any bathroom space. This moody, yet muted green, with subtle blue and grey undertones, brings the rich, timeless details of the Brittany collection to life. The 72in cabinet, with decorative wood backsplash, features optimal organization with two hide-away tip-out drawers plus four center drawers. This cabinet has two sets of doors, each concealing an interior shelf. All drawers are lined with an aluminum laminate surface for easy cleaning and are equipped with undermount soft-close slides. The bright, crisp White Zeus 3 CM Silestone Quartz top adds a beautiful finishing touch. All of our 3 CM tops include a porcelain undermount sink.