  • Mfr # 547-V48-PCN-3ENC
  • Zoro # G916242768
Width
48 in
Height
35.88 in
Depth
23.5 in
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
547-V48-PCN-3ENC
Width
48 in
Height
35.88 in
Depth
23.5 in
Tabletop Color
Ethereal Noctis
Description
The Brookfield 48 in. Single Vanity in Pecan by James Martin Vanities offers a blend of traditional elegance and contemporary sophistication. The raised panel picture frame doors and detailed corner molding reflect timeless craftsmanship, while the Pecan vanity finish and Champagne Brass hardware lend a fresh, modern appeal. This beautifully crafted piece features two single-door cabinets that open to interior shelves, three standard drawers and one double height drawer for ample storage. The cool wood tones highlight the natural Oak wood grains, lending sophistication and charm to your space. The addition of an Ethereal Noctis Silestone top with undermount sink completes the look.
  • Cabinet features a multi-stage premium finish coat to offer UV and moisture resistance
  • Pecan finish with Champagne Brass hardware
  • Countertop is pre-drilled for an 8" widespread faucet; our 3cm eased edge countertop comes with a white porcelain sink that ships separately and includes mounting brackets for easy installation