  • Mfr # 547-V60D-BKO-3WZ
  • Zoro # G416242985
Width
60 in
Height
35.88 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
547-V60D-BKO-3WZ
Width
60 in
Height
35.88 in
Depth
23.5 in
Finish
Black Onyx
Tabletop Color
White Zeus
Number of Bowls
Double
Description
The Brookfield 60 in. Double Vanity in Black Onyx by James Martin Vanities offers a blend of traditional elegance and contemporary sophistication. The raised panel picture frame doors and detailed corner molding reflect timeless craftsmanship, while the rich Black Onyx finish and Champagne Brass hardware lend a fresh, modern appeal. This beautifully crafted vanity features two single door cabinets that open to interior shelves, along with four standard drawers for ample storage. The timeless Black Onyx finish lends sophistication and charm to your space. A classic White Zeus Silestone top with undermount sinks completes the look.
  • Two single door cabinets that open to interior shelves; four standard drawers
  • Cabinet features a multi-stage premium finish coat to offer UV and moisture resistance
  • Black Onyx finish with Champagne Brass hardware
  • Countertop is pre-drilled for 8" widespread faucets; our 3cm eased edge countertops come with white porcelain sinks that ship separately and include mounting brackets for easy installation