  • Mfr # 547-V60D-BKO-3CSP
  • Zoro # G216243076
/ea
See details
Key Features
Width
60 in
Height
35.88 in
Material
Poplar, Plywood Panels
Includes
Vanity cabinet, countertop, sink
Shape
Rectangular
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
547-V60D-BKO-3CSP
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Width
60 in
Height
35.88 in
Depth
23.5 in
Details
Material
Poplar, Plywood Panels
Finish
Black Onyx
Includes
Shape
Rectangular
Hardware Finish
Champagne Brass
Number of Faucet Holes
3 Per Basin
Tabletop Color
Charcoal Soapstone
Number of Bowls
Double
Mounting Type
Widespread Faucet
Description
The Brookfield 60 in. Double Vanity in Black Onyx by James Martin Vanities offers a blend of traditional elegance and contemporary sophistication. The raised panel picture frame doors and detailed corner molding reflect timeless craftsmanship, while the rich Black Onyx finish and Champagne Brass hardware lend a fresh, modern appeal. This beautifully crafted vanity features two single door cabinets that open to interior shelves, along with four standard drawers for ample storage. The timeless Black Onyx finish lends sophistication and charm to your space. The addition of a matte Charcoal Soapstone Silestone top with undermount sinks completes the look.
  • Two single door cabinets that open to interior shelves; four standard drawers
  • Cabinet features a multi-stage premium finish coat to offer UV and moisture resistance
  • Black Onyx finish with Champagne Brass hardware
  • Countertop is pre-drilled for 8" widespread faucets; our 3cm eased edge countertops come with white porcelain sinks that ship separately and include mounting brackets for easy installation