  • Mfr # 547-V60S-BKO-3CAR
  • Zoro # G716242883
/ea
See details
Key Features
Width
60 in
Height
35.88 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
547-V60S-BKO-3CAR
Width
60 in
Height
35.88 in
Depth
23.5 in
Finish
Black Onyx
Tabletop Color
Carrara White
Number of Bowls
Single
Description
The Brookfield 60 in. Single Vanity in Black Onyx by James Martin Vanities offers a blend of traditional elegance and contemporary sophistication. The raised panel picture frame doors and detailed corner molding reflect timeless craftsmanship, while the rich Black Onyx finish and Champagne Brass hardware lend a fresh, modern appeal. This beautifully crafted vanity features two single door cabinets that open to interior shelves, along with five standard drawers for ample storage. The timeless Black Onyx finish lends sophistication and charm to your space. The look is completed by a classic Carrara Marble top with white porcelain undermount sink.
  • Two single door cabinets that open to interior shelves; five standard drawers
  • Cabinet features a multi-stage premium finish coat to offer UV and moisture resistance
  • Black Onyx finish with Champagne Brass hardware
  • Countertop is pre-drilled for an 8" widespread faucet; our 3cm eased edge countertop comes with a white porcelain sink that ships separately and includes mounting brackets for easy installation