  • Mfr # 503-V30-GW-3CAR
  • Zoro # G516242823
/ea
See details
Key Features
Width
30 in
Height
33.76 in
Material
Poplar, Plywood Panels
Includes
Vanity cabinet, countertop, sink
Depth
23.5 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
503-V30-GW-3CAR
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Width
30 in
Height
33.76 in
Depth
23.5 in
Details
Material
Poplar, Plywood Panels
Finish
Glossy White
Includes
Tabletop Color
Carrara White
Hardware Finish
Champagne Brass
Number of Faucet Holes
3 Per Basin
Shape
Rectangular
Mounting Type
Widespread Faucet
Number of Bowls
Single
Description
The sophisticated details and clean lines of the Chicago 30 in. Single Vanity by James Martin Vanities make it the perfect choice for any bathroom. Featuring a Glossy White finish, this vanity offers ample storage with its two-door cabinet, adjustable interior shelf, and top-row tip-out drawer. Champagne Brass knobs and legs add a contemporary touch; or choose to forego the metal legs for a modern wall-mounted installation. The addition of a Carrara White Marble top with undermount sink completes the look.
  • Two-door cabinet with adjustable interior shelf and top-row tip-out drawer
  • Doors feature soft-close, adjustable door hinges
  • Cabinet features a multi-stage premium finish coat to offer UV and moisture resistance
  • Glossy White finish with Champagne Brass hardware
  • Countertop is pre-drilled for an 8" widespread faucet; our 3cm eased edge countertops come with white porcelain rectangular sink(s) that ship separately and include mounting brackets for easy installation