  • Mfr # 503-V36-SC-3EJP
  • Zoro # G416243203
Width
36 in
Height
33.76 in
Depth
23.5 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
503-V36-SC-3EJP
Width
36 in
Height
33.76 in
Depth
23.5 in
Finish
Smokey Celadon
Tabletop Color
Eternal Jasmine Pearl
Description
The sophisticated details and clean lines of the Chicago 36 in. Single Vanity by James Martin Vanities make it the perfect choice for any bathroom. Featuring a Smokey Celadon finish, this vanity offers ample storage with its two-door cabinet, adjustable interior shelf, and top-row tip-out drawer. Champagne Brass knobs and legs add a contemporary touch; or choose to forego the metal legs for a modern wall-mounted installation. The addition of a beautiful Eternal Jasmine Pearl Silestone top with undermount sink completes the look.
  • Smokey Celadon finish with Champagne Brass hardware
  • Countertop is pre-drilled for an 8" widespread faucet; our 3cm eased edge countertops come with white porcelain rectangular sink(s) that ship separately and include mounting brackets for easy installation