  • Mfr # 503-V60D-GW-3CAR
  • Zoro # G416243210
/ea
See details
Key Features
Width
60 in
Height
33.76 in
Material
Poplar, Plywood Panels
Depth
23.5 in
Hardware Finish
Champagne Brass
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
503-V60D-GW-3CAR
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Width
60 in
Height
33.76 in
Depth
23.5 in
Details
Material
Poplar, Plywood Panels
Finish
Glossy White
Hardware Finish
Champagne Brass
Number of Faucet Holes
3 Per Basin
Shape
Rectangular
Includes
Vanity cabinet, countertop, sink
Tabletop Color
Carrara White
Number of Bowls
Double
Mounting Type
Widespread Faucet
Description
The sophisticated details and clean lines of the Chicago 60 in. Double Vanity by James Martin Vanities make it the perfect choice for any bathroom. Featuring a Glossy White finish, this vanity offers ample storage with its double-door cabinets, adjustable interior shelves, and six drawers two tip-outs, two standard, two double-deep. Champagne Brass knobs and legs add a contemporary touch; or choose to forego the metal legs for a modern wall-mounted installation. The addition of a Carrara White Marble top with undermount sinks completes the look.
  • Cabinet features a multi-stage premium finish coat to offer UV and moisture resistance
  • Glossy White finish with Champagne Brass hardware
  • Countertop is pre-drilled for an 8" widespread faucet; our 3cm eased edge countertops come with white porcelain rectangular sink(s) that ship separately and include mounting brackets for easy installation