  • Mfr # 503-V72-SC-3CAR
  • Zoro # G516242885
Width
72 in
Height
33.76 in
Depth
23.5 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
503-V72-SC-3CAR
Width
72 in
Height
33.76 in
Depth
23.5 in
Finish
Smokey Celadon
Tabletop Color
Carrara White
Description
The sophisticated details and clean lines of the Chicago 72 in. Double Vanity by James Martin Vanities make it the perfect choice for any bathroom. Featuring a Smokey Celadon finish, this vanity offers ample storage with its two double-door cabinets, adjustable interior shelves, and three drawers two standard; one double-deep. Champagne Brass knobs and legs add a contemporary touch; or choose to forego the metal legs for a modern wall-mounted installation. The addition of a Carrara White Marble top with undermount sinks completes the look.
  • Cabinet features a multi-stage premium finish coat to offer UV and moisture resistance
  • Smokey Celadon finish with Champagne Brass hardware
  • Countertop is pre-drilled for an 8" widespread faucet; our 3cm eased edge countertops come with white porcelain rectangular sink(s) that ship separately and include mounting brackets for easy installation