  • Mfr # 825-V30-BW-3WZ
  • Zoro # G311116541
Width
30" Single
Height
36.3 inch
Depth
23.5 inch
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
825-V30-BW-3WZ
Width
30" Single
Height
36.3 inch
Depth
23.5 inch
Countertop Material
White Zeus Quartz
Description
The De Soto 30in Bright White Single Vanity was designed to fulfill a wide range of tasks. Storage and convenience are foremost in this collection. The De Soto series provides ample storage in each of the six available widths and configurations. Cabinets are crafted from North American yellow poplar hardwoods and veneers. Low maintenance is provided with the full plinth base located behind the rounded bracket feet. Premium features in this series include an electrical and USB outlet and beautiful faux-shagreen drawer organizers. Optional wood backsplash included. The look is completed with a 3 CM eased edge White Zeus Silestone Quartz top with one white ceramic rectangular sink.