  • Mfr # D125-V36-SBL-3WZ
  • Zoro # G916243116
/ea
See details
Key Features
Width
36 in
Height
35.88 in
Material
Ash Solids, Ash veneers, Moisture-Resistant MDF Panels
Depth
21.5 in
Number of Faucet Holes
1 Per Basin
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
D125-V36-SBL-3WZ
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Width
36 in
Height
35.88 in
Depth
21.5 in
Details
Material
Finish
Sable
Number of Faucet Holes
1 Per Basin
Hardware Finish
Champagne Brass
Tabletop Color
White Zeus
Includes
Vanity cabinet, countertop, sink
Shape
Rectangular
Number of Bowls
Single
Description
The Gracyn 36 in. Single Vanity is a tactile and visual delight, boasting soft curves and a rich Sable finish that brings character to your space. The sand-blasted finish on natural Ash gives textural and visual definition to the wood grain, truly bringing this piece to life. Featuring an integrated USB/120V power unit and smooth radius edges, the Gracyn is complemented by elegant Champagne Brass hardware. The two-door cabinet features ample storage with one exterior drawer, interior shelving, and one internal drawer. With the addition of a classic White Zeus Silestone top and undermount sink, this vanity is a seamless integration of modern design and functionality.
  • Two-door cabinet with one external drawer, one interior shelf, and one internal drawer
  • Cabinet features a multi-stage premium finish coat to offer UV and moisture resistance
  • Sand-blasted Ash wood in Sable finish with Champagne Brass hardware
  • Integrated 120V Outlet with USB Ports