  • Mfr # 435-V48-LNO-3CSP
  • Zoro # G211117785
/ea
See details
Key Features
Width
48" Single
Height
34.2 inch
Material
Ash Solids and Plywood Panels with Flat Cut White Oak Veneers
Finish
Light Natural Oak
Shape
Rectangular
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
435-V48-LNO-3CSP
Width
48" Single
Height
34.2 inch
Depth
23.5 inch
Details
Material
Finish
Light Natural Oak
Shape
Rectangular
Countertop Material
Charcoal Soapstone Quartz
Hardware Finish
Champagne Brass
Description
The cathedral grain White Oak veneers and modern panel detailing on the doors and return panels give the Hudson collection the look of fine furnishings that is unexpected yet welcome for the bathroom space. The 48in vanity features one set of doors that opens up to a convenient dual power and USB outlet and ample storage. Six drawers and one removable bamboo storage organizer tray allow for optimum organization. The 3 CM Charcoal Soapstone Silestone Quartz top provides the perfect final touch.