  • Mfr # 435-V60D-LNO-3CSP
  • Zoro # G711118220
Width
60" Double
Height
34.2 inch
Material
Ash Solids and Plywood Panels with Flat Cut White Oak Veneers
Finish
Light Natural Oak
Hardware Finish
Champagne Brass
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
435-V60D-LNO-3CSP
Width
60" Double
Height
34.2 inch
Depth
23.5 inch
Details
Material
Finish
Light Natural Oak
Countertop Material
Charcoal Soapstone Quartz
Hardware Finish
Champagne Brass
Shape
Rectangular
Description
The cathedral grain White Oak veneers and modern panel detailing on the doors and return panels give the Hudson collection the look of fine furnishings that is unexpected yet welcome for the bathroom space. The 60in Hudson Double Vanity features three generous drawers and one removable bamboo storage organizer tray, allowing for optimum organization. The right side door opens to reveal a convenient dual-power USB outlet while the left door conceals an additional drawer. The 3 CM Charcoal Soapstone Silestone Quartz top provides the perfect final touch.