James Martin Vanities Metropolitan 60in Double Vanity, Silver Oak w/ 3 CM Charcoal Soapstone Quartz Top 850-V60D-SOK-3CSP
Metropolitan 60in Double Vanity, Silver Oak w/ 3 CM Charcoal Soapstone Quartz Top (Discontinued)
  • Mfr # 850-V60D-SOK-3CSP
  • Zoro # G511116921
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
850-V60D-SOK-3CSP
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Width
60" Double
Height
33.8 inch
Depth
23.5 inch
Details
Material
Yellow Poplar, Ash, Plywood Panels, Black Walnut Veneers, Red Oak
Finish
Silver Oak
Shape
Rectangular
Hardware Finish
Satin Nickel
Countertop Material
Charcoal Soapstone Quartz
Description
The Metropolitan 60in Silver Oak Double Vanity by James Martin Vanities is a wall-mount optional cabinet with mounting brackets and removable Brushed Nickel legs. This cabinet offers ample storage space and soft-close doors and drawers. The look is completed with a 3 CM eased edge Charcoal Soapstone Silestone Quartz top and one white ceramic rectangular sink.