  • Mfr # 620-V36-WW-3CSP
  • Zoro # G411117257
Width
36" Single
Height
34.3 inch
Material
Maple, Yellow Poplar, Plywood Panels
Finish
Whitewashed Walnut
Depth
23.5 inch
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
620-V36-WW-3CSP
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Width
36" Single
Height
34.3 inch
Depth
23.5 inch
Details
Material
Finish
Whitewashed Walnut
Shape
Rectangular
Countertop Material
Charcoal Soapstone Quartz
Hardware Finish
Description
The Portland 36in Whitewashed Walnut Single Vanity features soft-close hinges on doors, with undermount soft-close slides on drawers and concealed ample storage. A proportionate and complementary design with wood knobs and brushed aluminum interior drawers. The look is completed with a 3 CM eased edge Charcoal Soapstone Silestone Quartz top and one white ceramic rectangular sink.