  • Mfr # 620-V60S-WW-3EJP
  • Zoro # G111117434
Width
60" Single
Height
34.3 inch
Material
Maple, Yellow Poplar, Plywood Panels
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
620-V60S-WW-3EJP
Width
60" Single
Height
34.3 inch
Depth
23.5 inch
Details
Material
Finish
Hardware Finish
Shape
Rectangular
Countertop Material
Eternal Jasmine Pearl Quartz
Description
The Portland 60in Whitewashed Walnut Single Vanity features soft-close hinges on doors, with undermount soft-close slides on drawers and concealed ample storage. A proportionate and complementary design with wood knobs and brushed aluminum interior drawers. Premium features include one bamboo drawer organizer and one electrical component with two USB outlets. The look is completed with a 3 CM eased edge Eternal Jasmine Pearl Silestone Quartz top and one white ceramic rectangular sink.