  • Mfr # 963-M30-SL-DB
  • Zoro # G811115686
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Finish
Silver with Delft Blue
Width
30 in
Depth
1.8 in
Material
Iron
Height (In.)
41.0 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
963-M30-SL-DB
Country of Origin
China
Dimensions
Width
30 in
Depth
1.8 in
Height (In.)
41.0 in
Details
Finish
Silver with Delft Blue
Material
Iron
Description
Bring transitional design appeal to your wall space with this 30in Tangent mirror from James Martin Vanities. The elongated hexagonal design offers the illusion of added space while bringing a modern design twist to your room, and the mirror itself can be displayed vertically or horizontally depending on your decor preference. Crafted of sturdy iron with a moisture-resistant Silver with Delft Blue frame, this mirror is suitable for use in damp spaces, letting you upgrade your bathroom with ease, and it comes fully assembled for your convenience.