  • Mfr # VKITCHA60CHBOR
  • Zoro # G706597979
/ea
Key Features
Width
61
Height
36"
Material
Wood
Color
White
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
VKITCHA60CHBOR
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Width
61
Height
36"
Details
Material
Wood
Color
White
Description
The Chatham vanity embraces the classic Shaker style with refined elegance and is available in a diverse selection of colors to fit a variety design styles. Chocolate, Grey, and White vanities are adorned with Satin Nickel knobs, and Hale Blue and Forest Green have Satin Bronze knobs. Smaller units are equipped with a solid wood, custom sized tipout storage tray, and larger units have the extra benefit of additional drawers. A hardwood rollout drawer with full extension soft-close undermount slides is situated underneath the adjustable shelf. Top and rectangular porcelain bowl are included but not assembled. See our video in the Highlights section for more information. The included top has three holes cut for an 8” widespread faucet, and a 4” tall backsplash. The vanity top is designed to overhang 1/2" on each side of the vanity. 60" Chocolate Chatham Vanity, double bowl, Boulder Cultured Marble Vanity Top, two undermount rectangle bowls