  • Mfr # RP0022-48/72
  • Zoro # G2908680
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
RP0022-48/72
Country of Origin
United States
Description
Regular-duty adjustable closet rod with a durable, scratch-resistant powder coat finish fits any closet in your home. The 1 inch diameter poles are fabricated from 22 gauge steel and extend 48 inch to 72 inch. Hardware included. Platinum finish.
  • • Adjustable closet rod
  • • Powder coat Platinum finish
  • • 1" diameter outer rod
  • • 48" to 72"