  • Mfr # 300.5-45-M6-16-IS
  • Zoro # G611800386
/ea
Key Features
Thread Size
M6
Overall Height
53.5 mm
Finish
Matte
Thread Type
External
Standards
RoHS
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
300.5-45-M6-16-IS
Country of Origin
Germany
Dimensions
Thread Size
M6
Overall Height
53.5 mm
Overall Length
51.5 mm
Thread Length
16 mm
Handle Length
45 mm
Handle Height - Maximum
37.5 mm
Hub Height
24.5 mm
Handle Height - Minimum
34 mm