  • Mfr # 300.5-63-M8-63-IS
  • Zoro # G411800289
/ea
Key Features
Thread Size
M8
Overall Length
71.75 mm
Standards
RoHS
Finish
Matte
Thread Type
External
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
300.5-63-M8-63-IS
Country of Origin
Germany
Dimensions
Thread Size
M8
Overall Length
71.75 mm
Overall Height
112 mm
Handle Length
63 mm
Handle Height - Maximum
49 mm
Handle Height - Minimum
45 mm
Hub Height
31 mm
Thread Length
63 mm