  • Mfr # 305-78-M10-20-PL-E
  • Zoro # G009885759
Screw Length
20 mm
Thread Size
M10
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
305-78-M10-20-PL-E
Screw Length
20 mm
Thread Size
M10
Overall Length
3.52 in
Overall Height
3.72 in
Thread Length
0.79 in
Handle Height - Maximum
74.3 mm
Hub Height
51.3 mm
Handle Height - Minimum
71.3 mm
Handle Length
89.4 mm
Thread Pitch
1.50 mm
Description
Adjustable Lever, Handle Type Lever, Handle Material Stainless Steel, Components Material Stainless Steel (Metal Parts); EPDM (Shaft Seal), Color Silver, Thread Size M10, Thread Standard Metric, Screw Length 20 mm, Overall Height 3.72 in, Overall Length 3.52 in, Thread Type External, UNC, Features Sealed Mounting Surface, Tapped Insert is Moveably Attached to the Handle with Serrations, Serration can be Relocated into any Required Position, Thread Pitch 1.50 mm