  • Mfr # 71752-8-16-M8-AL
  • Zoro # G915193917
/ea
Key Features
Material
Aluminum
Finish
Black Anodized
Dimension B
16 mm
Dimension G
8 mm
Dimension E
8 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
71752-8-16-M8-AL
Country of Origin
China
Dimensions
Dimension B
16 mm
Dimension G
8 mm
Dimension E
8 mm
Dimension A
32 mm
Dimension H
12 mm
Tap Size
M8
Dimension D
16 mm
Dimension K
8 mm
Dimension F
16 mm
Dimension C
30 mm