Gn33-50-3/8X16-125-B1-S Leveling Feet
  • Mfr # 33-50-3/8X16-125-B1-S
  • Zoro # G011289095
/ea
Key Features
Material
Base - Stainless steel 304, Stud - Stainless steel 303
Features
Without nut, external hex at the bottom
Primary Application
Thread Size
3/8 X 16"
Finish
Matte shot-blasted finish
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
33-50-3/8X16-125-B1-S
Country of Origin
Germany
Dimensions
Thread Size
3/8 X 16"
Bore Dia.
50 mm
Thread Length
125 mm