  • Mfr # 666-1.18-5/16X18-8.00-ELG
  • Zoro # G4711177
/ea
Key Features
Length
10.55 in
Thread Size
5/16"-18
Diameter
1.18 in
Color
Gray, Matte
Height
2.36 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
666-1.18-5/16X18-8.00-ELG
Dimensions
Length
10.55 in
Thread Size
5/16"-18
Diameter
1.18 in
Height
2.36 in
Outside Leg Length
9.17 in
Inside Leg Length
6.81 in
Leg Width
0.71 in
Details
Color
Gray, Matte
Includes
Plastic Cover Caps
Finish
Anodized
Handle Leg Material
Plastic
Tube Material
Aluminum
Mounting Distance
8 in