  • Mfr # 6336.13-25-M5-20-H
  • Zoro # G011800542
/ea
Key Features
Color
Black
Thread Size
M5
Standards
AISI, DIN 6336, RoHS
Includes
Lanyard Ring, Retaining Cable/Ball Chain
Overall Height
36 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
6336.13-25-M5-20-H
Country of Origin
Germany
Dimensions
Thread Size
M5
Overall Height
36 mm
Base Height
8 mm
Thread Length
20 mm
Base Diameter
12 mm
Handle Diameter
25 mm