  • Mfr # 421-1/4X20-0.750
  • Zoro # G611854501
/ea
Key Features
Color
Black
Thread Size
1/4"-20
Standards
RoHS
Overall Height
1.4 in
Measurement System
Inch
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
421-1/4X20-0.750
Country of Origin
United States
Dimensions
Thread Size
1/4"-20
Overall Height
1.4 in
Base Diameter
0.55 in
Base Height
0.28 in
Handle Diameter
0.94 in
Thread Length
0.75 in