  • Mfr # 333-1.10-24.00-A-ES
  • Zoro # G510396164
Color
Silver
Finish
Anodized
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
333-1.10-24.00-A-ES
Overall Length
24 9/16 in
Thread Depth
19/32 in
Color
Silver
Finish
Anodized
Mounting Hole Center to Center
24 in
ANSI/BHMA Finish
Satin Aluminum, Clear Anodized
Load Capacity - Perpendicular
337 lbf
Load Capacity - Parallel
337 lbf
Description
Pull Handle, Mounting Type Threaded Holes, Material Aluminum/Zinc, Finish Anodized, Mounting Hole Center to Center 24 in, Projection 2.6 in, Grip Thickness Not Applicable, Screw Size 5/16 In.-18, Overall Length 24.6 in, Overall Width 2.6 in, Thread Depth 0.59 in, Grip Length 23.45 in, Color Silver, Degree Offset Not Applicable, Standards RoHS Compliant