  • Mfr # 433-NI-34-M6-30-MT
  • Zoro # G811854509
/ea
Key Features
Thread Size
M6
Overall Height
47 mm
Standards
AISI, RoHS
Thread Length
30 mm
Measurement System
Metric
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
433-NI-34-M6-30-MT
Country of Origin
Germany
Dimensions
Thread Size
M6
Overall Height
47 mm
Thread Length
30 mm
Handle Diameter
1.34 in
Base Height
5 mm
Base Diameter
12 mm