  • Mfr # 751-B5/16-16-5/16X24-B-ST
  • Zoro # G911289386
/ea
Key Features
Material
Steel zinc-plated
Length
42mm
Primary Application
Thread Size
5/16 x 24"
Finish
Blue passivated finish
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
751-B5/16-16-5/16X24-B-ST
Country of Origin
Germany
Dimensions
Length
42mm
Thread Size
5/16 x 24"
Width
16mm
Fork Opening Width
8 mm
Fork Center Length
16 mm