  • Mfr # MC0650-8.50-RS-220-3V1
  • Zoro # G7108814
Number of Channels
4
Outside Width
9.8 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
MC0650-8.50-RS-220-3V1
Outside Width
9.8 in
Cavity Width
8.5 in
Cavity Height
1.5 in
Loop Length
32.36 in
Loop Height
19.57 in
Height
2.2 in
Bend Radius
8.66 in
Length
12 in
Length (Straight Wireway)
1 ft
For Carrier Outside Width
9.84 in
Mounting Hole Diameter
0.24 in
Accessory Width
9.8 in
For Carrier Outside Height
2.24 in
Max. Cable Dia.
0.05 in
Number of Channels
4
Link to Link Pitch
2.6 in
Number of Links
5
Description
Cable and Hose Carrier, Crossbar Style Hinged Snap-On, Carrier Design Open, Cavity Width 8.5 in, Cavity Height 1.5 in, Height 2.2 in, Outside Width 9.8 in, Bend Radius 8.66 in, Link to Link Pitch 2.6 in, Mounting Brackets Included No, Carrier Links Material Plastic, Crossbar Material Aluminum, Length 12 in, For Use With 4NGP7, Frame Stay Twist In Twist Out Alum Bar, Includes No Bracket Included, Loop Height 19.57 in, Loop Length 32.36 in, Number of Links 5, Style Open