  • Mfr # MC0650-.8.50-RS-145-3V5
  • Zoro # G6862107
Number of Channels
4
Outside Width
9.8 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
MC0650-.8.50-RS-145-3V5
Outside Width
9.8 in
Cavity Width
8.5 in
Cavity Height
1.5 in
Loop Length
23.07 in
Loop Height
13.66 in
Height
2.2 in
Length
60 in
Bend Radius
5.71 in
Length (Straight Wireway)
5 ft
Accessory Width
9.8 in
Mounting Hole Diameter
0.24 in
Max. Cable Dia.
1.18 in
For Carrier Outside Width
9.84 in
For Carrier Outside Height
2.24 in
Number of Channels
4
Link to Link Pitch
2.6 in
Number of Links
24
Description
Cable and Hose Carrier, Crossbar Style Hinged Snap-On, Carrier Design Open, Cavity Width 8.5 in, Cavity Height 1.5 in, Height 2.2 in, Outside Width 9.8 in, Bend Radius 5.71 in, Link to Link Pitch 2.6 in, Mounting Brackets Included No, Carrier Links Material Plastic, Crossbar Material Aluminum, Length 60 in, For Use With 4NGP7, Frame Stay Twist In Twist Out Alum Bar, Includes No Bracket Included, Loop Height 13.66 in, Loop Length 23.07 in, Number of Links 24, Style Open