  • Mfr # KT-SMLED18-9SQA-9CSF-FDIM
  • Zoro # G622655579
/ea
Key Features
Voltage
120V
Lighting Technology
LED
Lumens
1520
Rated Life
50000 hrs
Color Temperature
2700/3000/3500/4000/5000K
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
KT-SMLED18-9SQA-9CSF-FDIM
Country of Origin
Unknown
Details
Voltage
120V
Lighting Technology
LED
Lumens
1520
Item
LED Downlight
Rated Life
50000 hrs
Color Temperature
2700/3000/3500/4000/5000K
Dimmable
Yes
Watts
18W
Description
9" Square LED Surface Mount Downlight | 18W | Color Select 2700/3000/3500/4000/5000K | 120V Input | 90 CRI | TRIAC dimming