  • Mfr # KT-RKIT16AC-5C-840-FDIM-IP
  • Zoro # G222655511
/ea
Key Features
Voltage
120V
Dimmable
Yes
Color Temperature
4000K
Lighting Technology
LED
Watts
16W
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
KT-RKIT16AC-5C-840-FDIM-IP
Country of Origin
Unknown
Details
Voltage
120V
Dimmable
Yes
Item
LED Retrofit Kit
Color Temperature
4000K
Lighting Technology
LED
Watts
16W
Description
AC LED Light Engine, 5.5" Round, 16W, 80 CRI, 4000K, 120V Input, Phase Control Dimming, Individual Pack