  • Mfr # 2300BEAM2-BP08-SP18
  • Zoro # G7754402
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Seat Material
Polypropylene
Overall Height
31”
Overall Width
47 in
Overall Depth
22”
Back Material
Polypropylene
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
2300BEAM2-BP08-SP18
Country of Origin
Taiwan, Province of China
Dimensions
Overall Height
31”
Overall Width
47 in
Overall Depth
22”
Seat Height Max.
17.50"
Seat Depth
18"
Width
47”
Back Height
13.50"
Seat Width
18"
Back Width
19"
Height
31"
Depth
22"