CC43106DLTKF20 Modern Plumbing Toilet Trim Kit, Polished Nickel
  • Mfr # CC43106DLTKF20
  • Zoro # G3081568
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Features
One piece 1/2" NPT inlet x 3/8" O.D. comp quarter turn angle stop valve, High profile flange, One piece 3/8" x 20" flat top rigid supply lines, Easy installation, Angle stop includes modern lever handle
Material
Brass
Height
2.38 in
Width
2 in
Includes
Toilet Water Supply Kit
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
CC43106DLTKF20
Country of Origin
Taiwan, Province of China
Dimensions
Height
2.38 in
Width
2 in
Manufacturers Warranty Length
1 yr
Length
20 in
Details
Item
Toilet Trim Kits
Features
Material
Brass
Finish
Polished Nickel
Includes
Toilet Water Supply Kit
Color
Polished Nickel
Weight
0.65 lb
Low Lead Compliant
true
Share H&C Handle Item#
CCDVDLH6
Collection
Trimscape
CEC Certified
false
Prop 65 Label
true
UPC/CUPC Certified
false
Theme
Modern
DOE Certified
Description
This 3-piece toilet supply kit from Kingston Brass provides all the necessary parts in the water flow process of your bathroom toilet. The set includes a single lever 1/2" compression angle stop, a 20" flat closet supply line, and a 1/2" IPS bell flange. Constructed of high quality brass and a tarnish-resistant finish, designed for long-lasting performance. Available in a variety of stunning finishes ready to match any home decor.