  • Mfr # K0871.116X100
  • Zoro # G802058756
/ea
Key Features
External Hex Drive
A2 Material Grade/Class
System of Measurement
Metric
Thread Size
M16
Head Width
24 mm
Material
Stainless Steel
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
K0871.116X100
Country of Origin
Taiwan, Province of China
Dimensions
Thread Size
M16
Fastener Length
100 mm
Head Width
24 mm
Thread Length
100 mm
Head Dia.
24 mm
Head Height
10 mm