  • Mfr # K1647.1110X80
  • Zoro # G308073161
Thread Size
M10
Head Width
22 mm
Material
Stainless Steel
Finish
Polished
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K1647.1110X80
Thread Size
M10
Fastener Length
80 mm
Head Width
22 mm
Drive Size
16 mm
Min. Thread Length
26 mm
Head Height
15 mm
Flange Diameter
22 mm
Washer Thickness
2.5 mm
Overall Length
102.1 mm