  • Mfr # K1595.162X60
  • Zoro # G802199640
Thread Size
M16
Fastener Length
60 mm
Head Width
24 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K1595.162X60
Thread Size
M16
Fastener Length
60 mm
Head Width
24 mm
Head Height
21.8 mm
Head Dia.
35 mm