  • Mfr # K1647.2116X50
  • Zoro # G808073173
Thread Size
M16
Fastener Length
50 mm
Head Width
35 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K1647.2116X50
Thread Size
M16
Fastener Length
50 mm
Head Width
35 mm
Head Height
21.8 mm
Drive Size
24 mm
Washer Thickness
3 mm
Flange Diameter
35 mm
Overall Length
82.1 mm