  • Mfr # K1330.16X35
  • Zoro # G308073147
Thread Size
M16
Fastener Length
35 mm
Head Width
29.70 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
K1330.16X35
Thread Size
M16
Fastener Length
35 mm
Head Width
29.70 mm
Head Height
12.5 mm
Min. Thread Length
13 mm
Drive Size
24 mm
Flange Diameter
29.7 mm
Overall Length
47.5 mm