  • Mfr # K1647.1104X20
  • Zoro # G608073151
/ea
Key Features
External Hex Drive
A4 Material Grade/Class
System of Measurement
Metric
Thread Size
M4
Fastener Length
20 mm
Head Width
10 mm
Material
Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
K1647.1104X20
Country of Origin
Germany
Dimensions
Thread Size
M4
Fastener Length
20 mm
Head Width
10 mm
Head Height
5.9 mm
Drive Size
7 mm
Washer Thickness
2 mm
Flange Diameter
10 mm
Overall Length
31.1 mm