  • Mfr # K1492.05X40
  • Zoro # G002059188
Thread Size
M5
Fastener Length
40 mm
Head Width
8 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K1492.05X40
Thread Size
M5
Fastener Length
40 mm
Head Width
8 mm
Head Height
8.5 mm
Thread Length
16 mm
Head Dia.
11.8 mm